5 راهکار مهم جهت انتخاب رنگ زمینه فرش - فرش زرین سیلک | تولید کننده فرش های ماشینی 1200 و 500 شانه

5 راهکار مهم جهت انتخاب رنگ زمینه فرش

5 راهکار مهم جهت انتخاب رنگ زمینه فرش

امکان ندارد پا به خانه ایرانی بگذارید و فرش در آن نباشد. تمام ما ایرانی ها به گونه ای به این محصول عادت کرده ایم و جهت بهتر جلوه دادن محیط از آن ها استفاده می کنیم. همه ما عاشق فرش های جذاب با نقش و نگار های زیبا هستیم. بعضی مواقع ممکن است به فرش های اصیل ایرانی روی آوریم و مواقع دیگر از فرش های مدرن استفاده کنیم. سلیقه شخصی و نوع چیدمان دو عامل مهم در انتخاب فرش برای دکوراسیون است. اما موضوع مشترک در تمام خانواده های ایرانی، استفاده از فرش های با کیفیت برای پوشش کف است.

در این مقاله سعی داریم در رابطه با رنگ زمینه فرش با شما سخن بگوییم. این موضوع بسیار مهم است و معمولا بیشتر مواقع در هنگام خرید فرش به معضل اساسی برای برخی از افراد تبدیل می شود. به خصوص زمانی که جهت خرید فرش نمونه های مختلف را مشاهده می کنید و بعد از آن سردرگم و مردد می شوید. تمام این موارد در حالی است که اگر کمی قبل از خرید تحقیق داشته باشید، اطلاعات مناسبی جهت بهترین رنگ فرش برای دکوراسیون منزل خود به دست خواهید آورد و در ادامه کار با محدود کردن گزینه های پیش رو، در کمترین زمان بهترین انتخاب را خواهید داشت.

مطالعه بیشتر: حیاتی ترین مواردی که باید در مورد مبلمان بدانید

تنوع زیاد در رنگ زمینه فرش

فرش های امروزی با طرح و نگاره های متفاوتی تولید می شوند. این در حالی است که رنگ زمینه آن ها بسیار گسترده نیست. معمولا جهت انتخاب رنگ زمینه فرش های دستبافت و ماشینی از رنگ های بسیار پرمخاطب استفاده می شود. کرم، سورمه ای، لاکی، گردویی و آبی جز پرطرفدارترین رنگ ها برای فرش محسوب می شوند. به همین دلیل است که اغلب فرش ها از همین رنگ پس زمینه برخوردار هستند. در ادامه این مقاله ویژگی های هر یک از این رنگ ها را شرح خواهیم داد.

مطالعه بیشتر: چگونه یک دکوراسیون داخلی به سبک مدرن بسازیم؟

ویژگی فرش های کرم رنگ چیست؟

در صورتی که به دنبال رنگی چشم نواز هستید که دلتان را نزند، به سراغ فرش هایی با زمینه کرم بروید. معمولا از این محصولات برای خانه های کوچک استفاده می شود. دلیل این موضوع نیز این است که فرش های کرم رنگ فضا را بزرگتر جلوه می دهند. رنگ کرم جز رنگ های خنثی دسته بندی می شود، بنابراین اگر در دکوراسیون داخلی منزل خود از رنگ های متنوع استفاده کرده اید، قادر خواهید بود برای پوشش کف از فرش کرم رنگ استفاده کنید.

مطالعه بیشتر: استفاده ی زیرکانه از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی
 

رنگ زمینه فرش


فرش سورمه ای مناسب چه فضاهایی است؟

فرش های سورمه موجب افزایش لطافت محیط می شوند. از طرف دیگر این محصولات حس آرامش و راحتی را به مخاطب منتقل می کنند. در صورتی که به دنبال ایجاد فضایی آرام و دلنواز هستید، رنگ سورمه ای انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. نمای خانه های مدرن با فرش سورمه ای دو چندان می شود.

 

رنگ زمینه فرش

 

البته به یاد داشته باشید که فرش های سورمه ای، محیط را کوچک تر جلوه خواهند داد. بنابراین باید از این محصول در محیط های بسته و محدود استفاده نکنید. اگر این موضوع کاملا متفاوت است و فضای دلبازی در اختیار دارید یا اینکه اثاثیه استفاده شده در دکوراسیون منزلتان روشن است، قادر خواهید بود با کمک فرش سورمه ای رنگ، تعادل بسیار خوبی را در محیط ایجاد کنید.

مطالعه بیشتر: فرش سرمه ای هم نشینی با چه رنگ هایی را دوست دارد؟

فرش های زمینه لاکی مناسب هستند؟

بیشتر ما برای یک بار هم که شده تجربه استفاده از فرش های زمینه لاکی را داشته ایم. حتی بیشتر پدربزرگ و مادربزرگ ها تا به امروز نیز از این فرش ها در خانه خود استفاده می کنند. در صورتی که این فرش ها را مشاهده کرده باشید، قطعا متوجه جذابیت آن ها در محیط شده اید. رنگ زمینه فرش لاکی موجب گرما و انرژی بخشیدن به محیط می شود. اما توجه داشته باشید که با توجه به جذابیت رنگ قرمز، اما آن ها برای هر دکوراسیونی مناسب نیستند. اگر فضای شما کوچک است،
 

رنگ زمینه فرش


بنابراین قید استفاده از فرش های زمینه لاکی را بزنید. دلیل این موضوع نیز این است که فرش زمینه لاکی محیط را کوچک نشان می دهد. همچنین دوام آوردن در این فضا ها برای طولانی مدت کار سختی است! بنابراین سعی کنید از محصولات لاکی در فضاهای کوچک استفاده نکنید. اما اگر فضای شما گسترده است، از فرش های زمینه لاکی برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید. رنگ لاکی انرژی مناسبی را در فضای اتاق نشیمن به جریان می اندازد و ضمن ایجاد حس صمیمیت معاشرت ها را در فضای تعاملات خانواده رونق می بخشد.

مطالعه بیشتر: 5 نکته در طراحی دکوراسیون ساده

ویژگی های فرش گردویی

در صورتی که قصد دارید حس آرامش و امنیت در فضای خانه خود ایجاد کنید، فرش های زمینه گردویی انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین اگر هنگام خرید برای انتخاب رنگ مورد نظر خود دچار تردید شدید، این رنگ بدون شک انتخابی مناسب خواهد بود. توجه داشته باشید که رنگ گردویی با بیشتر رنگ ها همخوانی دارد، همچنین این رنگ با کلیه ی فضاهای دلباز و حتی کوچک هم ارتباط برقرار می کند.

مطالعه بیشتر: از تصور تا واقعیت فرش های گل برجسته

کلکسیون اطلس؛ محصولی جدید از شرکت زرین سیلک

یکی از جدیدترین محصولات شرکت فرش زرین سیلک، کلکسیون اطلس می باشد. جهت مشاهده این محصولات به صفحه "کلکسیون اطلس" مراجعه کنید. همچنین جهت مشاوره رایگان و خرید محصولات با شماره 03154750783 تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: ۴ دلیل برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه