رنگ سال 2020؛ رنگی دائمی و دلنشین در دکوراسیون - فرش زرین سیلک | تولید کننده فرش های ماشینی 1200 و 500 شانه

رنگ سال 2020؛ رنگی دائمی و دلنشین در دکوراسیون

رنگ آبی کلاسیک - رنگ سال 2020

از سال 2000 میلادی تا کنون، همه ساله قبل از شروع سال میلادی جدید، کمپانی پنتون  رنگی را به عنوان رنگ سال جدید معرفی می کند. این رنگ که بر اساس ویژگی های خاص همان سال انتخاب می شود، مورد توجه شرکت های تولیدی در همه ی زمینه ها، مخصوصا در زمینه مد و لباس قرار می گیرد. 

اما رنگ سال 2020 یعنی آبی کلاسیک چه ویژگی هایی دارد که به عنوان رنگ امسال انتخاب شده است؟ 

رنگ سال 2020

 

این رنگ که به رنگ آبی عمیق هم معروف است، در عمق آسمان و در هنگام غروب یا به اصطلاح گرگ و میش دیده می شود و نشان دهنده ی عظمت آسمان ها است.  

مدیر اجرایی کمپانی پنتون در رابطه با ویژگی عمیق بودن این رنگ می گوید: " رنگ آبی کلاسیک ما را تشویق می کند فراتر از واقعیت ها را ببینیم و افکارمان را گسترش دهیم. ما را به چالش می کشاند تا عمیق تر فکر کنیم، دیدگاهمان را وسعت ببخشیم و ارتباطمان را به جریان بیندازیم. " 

 

اگر به این رنگ علاقه دارید و در حال طراحی یا تغییر دکوراسیون منزل خود هستید، سال 2020 را شروعی خوب بدانید و با ما در این مطلب همراه باشید. در این مطلب ما به نکات زیر خواهیم پرداخت: 

  1. تعادل را در استفاده از رنگ آبی کلاسیک رعایت کنید 
  2. در دکوراسیون اتاق های کوچک از آبی کلاسیک استفاده کنید 
  3. در ترکیب با آبی کلاسیک از این رنگ ها استفاده کنید 
  4. رنگ فرش و پرده را به آبی کلاسیک بسپارید 

 

1- تعادل را در استفاده از رنگ آبی کلاسیک رعایت کنید 

تعادل در استفاده از رنگ سال 2020

 

یکی از طراحان مطرح کالیفرنیا در رابطه با رنگ آبی کلاسیک می گوید: "این رنگ نوعی احساس پیچیدگی و تجمل را در بیینده القا می کند ولی استفاده از آن در دکوراسیون داخلی ایجاد نوعی تاریکی و سایه می کند که باید برای آن فکری کرد." 

وقتی از این رنگ در دیوار یا مبلمان استفاده می کنید، باعث برجسته تر شدن آن در فضای داخلی می شوید. در این صورت است که باید برای سایر لوازم جانبی موجود در محیط، از رنگ های مکمل استفاده کنید. 

در استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی زیاده روی نکنید و فضا تک رنگ با آن ایجاد نکنید. 

 

2- در دکوراسیون اتاق های کوچک از آبی کلاسیک استفاده کنید 

آبی سال 2020 در اتاق های کوچک

 

یکی از طراحان مطرح فلوریدا، آبی کلاسیک را رنگی آرامش بخش می داند و می گوید: " بهتر است از این رنگ برای دکوراسیون اتاق های کوچک و کتابخانه استفاده کنید." 

علاوه بر موضوع آرامش بخشی، اگر این رنگ با رنگ درستی ترکیب شود باعث می شود تا محیط بزرگ تر به نظر برسد. پس پیشنهاد می کنیم، حتی اگر از این رنگ به عنوان رنگ غالب در دکوراسیون استفاده نمی کنید، گلدان، کوسن و لوازم جانبی اتاق را از این رنگ انتخاب کنید و در این میان از رنگ های زرد، نارنجی، طلایی و سفید هم غافل نشده و با این رنگ ترکیب کنید. 

 

3- در ترکیب با آبی کلاسیک از این رنگ ها استفاده کنید 

همانطور که در مورد قبلی اشاره کردیم، باید دقت شود که این رنگ با چه رنگ هایی ترکیب شود. از این رو شرکت ادوبی، پالت رنگی مناسب برای ست کردن با این رنگ را پیشنهاد داده است. 

در تصویر زیر، در ردیف وسط رنگ آبی کلاسیک قرار داده شده است و رنگ های پیشنهادی، در کنار آن قرار گرفته است. 

پالت رنگی رنگ سال 2020

 

4- رنگ فرش و پرده را به آبی کلاسیک بسپارید 

فرش آبی کلاسیک

 

قطعا انتخاب پرده با رنگ آبی به جهت نزدیک بودن به رنگ آسمان و تابیدن نور در آن، از زیبایی خاصی برخوردار است. از سویی دیگر، انتخاب فرش با رنگ آبی به جهت اینکه در کنار گل های زیبای فرش قرار می گیرد نیز از زیبایی خاصی برخوردار است. 

 

- سخن آخر 

اگر اهل مد و استفاده از رنگ سال هستید، باید هر ساله با آن به روز شوید و رنگ همان سال را انتخاب کنید. اما برخی رنگ ها، مثل همین آبی کلاسیک به جهت ویژگی هایی خاصی مثل آرامش بخش بودن می توانند به عنوان رنگی خاص، چندین و چند سال در کنار شما و در دکوراسیون شما باشند. 

با هم به بررسی برخی از دکوراسیون هایی که از این رنگ به همراه رنگ هایی که در کنار این رنگ، زبیا به نظر می رسند، می پردازیم. با ما همراه باشید و اگر نظری در مورد این مطلب و این رنگ دارید با ما در میان بگذارید. 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...