از تصور تا واقعیت فرش های گل برجسته - فرش زرین سیلک | تولید کننده فرش های ماشینی 1200 و 500 شانه

از تصور تا واقعیت فرش های گل برجسته

فرش برجسته

دنیا در حال پیشرفت است و صنعت فرش هم از این قاعده مستثنی نیست. یکی از جدید ترین دستاوردهای این صنعت، فرش های گل برجسته هستند. فرش هایی که با روشی خاص تولید می شوند و ما در این مطلب قصد داریم تا شیوه ی تولید این فرش ها و به طور کلی صفر تا صد آن ها را در قالب موارد زیر برای شما شرح دهیم. 

  1. چه نوع فرش هایی را به صورت گل برجسته می بافند؟ 
  2. قیمت این فرش ها چقدر است؟ 
  3. این فرش ها چگونه تولید می شوند؟ 
  4. این فرش ها با چه طرح هایی بافته می شوند؟ 

 

1- چه نوع فرش هایی را به صورت گل برجسته می بافند؟ 

تابلو فرش گل برجسته

قطعا زیبایی تابلو فرش وقتی که به صورت گل برجسته بافته شود، دو چندان می شود. بنابراین می توان گفت اولین فرش هایی که به این صورت بافته شدند تابلو فرش ها بودند و بعد از آن نوبت به فرش های 6 متر، 9متر و 12 متر که ابعاد استاندارد فرش بودند رسید. البته فروش این فرش ها آنچنان رونق گرفت که قالیچه ها هم به خانواده ی گل برجسته ها پیوسته و به عنوان اندازه های غیراستاندارد، برجسته شوند. 

 2- قیمت این فرش ها چقدر است؟ 

قیمت این فرش ها با توجه به الیاف خاصی که در آن ها به کار می رود و همچنین شانه و تراکم بالایی که دارند، از فرش های معمولی بالاتر است. اما در این میان، مواردی مثل خرید مستقیم از کارخانه  و استفاده از جشنواره های مختلف فروش، سبب کاهش قیمت این فرش ها می شوند.  

3- این فرش ها چگونه تولید می شوند؟ 

برجسته کردن فرش

شاید شما هم مثل خیلی از افرادی که با این فرش ها آشنایی کاملی ندارند، بر این باور باشید که برای تولید این فرش ها نیاز به دستگاه های مخصوص است. اما اینگونه نیست و این باور کاملا اشتباه است. 

تفاوت این فرش ها در نوع نخ های خاب است. دو نوع نخ خاب با نام های اکرلیک هیت ست و هایبالک هیت ست در این فرش ها به کار می رود و قرار گرفتن این دو در کنار هم باعث به وجود آمدن برجستگی در این فرش ها می شود. اما این برجستگی در هنگام بافت صورت نمی گیرد و  بعد از آهار رخ می دهد. چطور؟ 

در بخش آهار برای اینکه  چسب آهار به خوبی به فرش بچسبد، آن را حرارت می دهند. این حرارت روی نخ هایبالک تاثیر گذاشته و آن را ذوب می کند و به این صورت هر رنگ، بافت و گلی که با این نخ بافته شده باشد فرو می رود و نخ های اطراف، برجستگی را به نمایش می گذارند. 

4- این فرش ها با چه طرح هایی بافته می شوند؟ 

این فرش ها در انواع طرح های سنتی، مدرن و تلفیقی از این رو تولید می شوند. اما مشتریان، سبک های سنتی را به دلیل زیبایی و اصالت طرح، بیشتر از طرح های فانتزی و مدرن می پسندند و خریداری می کنند. 

از جمله طرح های پر فروش این نوع فرش ها می توان به انواع نقوش اسلیمی، بوته جقه، افشان و ... اشاره کرد. 

- حرف آخر 

حضور فرش در دکوراسیون نقش مهمی را ایفا می کند و قطع به یقین نمی توان از زیبایی خاص فرش های گل برجسته در دکوراسیون غافل ماند. پس اگر در زمینه ی این فرش ها نیاز به مشاوره داشتید، حتما با ما تماس بگیرید

 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...