5 نکته در طراحی دکوراسیون ساده - فرش زرین سیلک | تولید کننده فرش های ماشینی 1200 و 500 شانه

5 نکته در طراحی دکوراسیون ساده

5 نکته در طراحی دکوراسیون ساده

تصور شما هم این است که برای طراحی یک خانه زیبا و منحصر به فرد، باید ایده ای خاص یا عجیب و غریب داشت؟ اگر چنین تصوری دارید، با ما همراه شوید تا با استفاده از 5 نکته، یک دکوراسیون ساده بسازیم.

راهکارهای ساده در طراحی دکوراسیون

خلق خانه ای زیبا و آرامش بخش با چند راهکار ساده نیز امکان پذیر است. قبل از آنکه به نکات دکوراسیون ساده بپردازیم، به چند سوال پاسخ دهید. در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان چه نظری دارید؟ به دنبال ابتکارات خاص و عجیب هستید؟ یا ترجیح می دهید با استفاده از ایده ای خلاقانه، دکوراسیونی ساده داشته باشید؟ از نظر بعضی از مردم زیبایی در سادگی است. در ادامه با نکاتی در رابطه با این موضوع همراه ما باشید.

نگاه ویژه ای به اتاق پذیرایی داشته باشید!

یکی از بخش های مهم در هر خانه ای اتاق پذیرایی است. این فضا به دلیل محل پذیرایی از میمهانان بسیار مورد توجه است. شاید میهمانان هیچ گاه به بخش های دیگر خانه وارد نشوند، اما خاطره ای از اتاق پذیرایی منزل شما تا مدت ها در ذهن آنان باقی خواهد ماند. بنابراین هر چه بیشتر به چیدمان این فضا توجه کنید، خاطره دلچسب تری برای میمهانان شما خلق خواهد شد. دو عنصر اساسی در طراحی اتاق پذیرایی مبلمان و فرش است. در صورتی که علاقه چندانی به ایجاد شلوغی در فضای پذیرایی ندارید و طرفدار سرسخت دکوراسیون ساده هستید، بنابراین بهتر است به عناصر دکوراتیو زیاد فکر نکنید. کافیست کمی ابتکار داشته باشید و فرش و مبلمانی انتخاب کنید که طرح و رنگ منحصر به فردی دارد. همچنین در رابطه با میز پذیرایی دنبال ایده ای ویژه باشید. به عنوان مثال رومیزی زیبایی برای این میز تهیه کنید. بدیهی است این رومیزی باید با ساختار کلی منزل شما همخوانی داشته باشد. در صورتی که ساختار منزل شما مدرن است، پیشنهاد ما استفاده از رومیزی های ساده است. اما در صورتی که منزلی کلاسیک دارید باید از رومیزی‌های رسمی و شکیل استفاده کنید.
 

دکوراسیون ساده


به نورپردازی توجه کنید!

توجه به نور پردازی در دکوراسیون ساده بسیار مهم است. در واقع نورپردازی اصولی موجب افزایش جذابیت خانه ساده شما خواهد شد. استفاده از آباژور و چراغ‌ های تزئینی نیز تاثیر به سزایی در هر چه زیباتر شدن محیط خانه شما خواهد داشت. بنابراین سعی کنید برای اتاق پذیرایی یا نشیمن از آباژور استفاده کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که چراغ های تزئینی رنگ تازه ای به محیط می بخشند و این موضوع باعث خواهد شد جلوه عنصر های دیگر دو برابر شود. آباژورها و چراغ‌ های تزئینی غیر از آنکه نور خوبی به محیط می بخشند، جلوه بصری زیبایی نیز دارند. در واقع می توان از آن ها به به عنوان یک عنصر دکوراتیو یاد کرد.

یک فضای خصوصی و دنج در دکوراسیون ساده ایجاد کنید!

فضای جمع و جور دنج برای هر منزلی یک مزیت محسوب می شود، چرا که قادر خواهید بود مدتی در این مکان خلوت کنید. اگر فضای مناسبی در اختیار دارید، یک مبل راحتی تک نفره برای ساخت گوشه ای دنج و خلوت کردن با خود اختصاص دهید. باید این فضا با روحیات درونی شما تناسب داشته باشد.  در صورتی که روحیات شما با دیدن آدم ها و زیبایی های طبیعت ارتباط دارد، پیشنهاد می کنیم مبل تک نفره را در کنار پنجره قرار دهید. همچنین در صورتی که به کتابخوانی علاقه دارید، یک کتابخوانه جمع و جور در کنار این مبل تدارک ببینید.

دکوراسیون شلوغ یا ساده

در صورتی که طرفدار سادگی هستید، به این موضوع توجه داشته باشید که شلوغی ارتباطی با علاقه شما ندارد. بنابراین سعی کنید محیط ساده و خلوتی را ایجاد کنید. برای انجام صحیح این کار باید وسایل را در فاصله ای مناسب و استاندارد از یکدیگر قرار دهید. در واقع این کار باید به نحوی انجام شود که فضای منزل شما به هم ریخته و ـآشفته جلوه نکند و تمام وسایل به خوبی خودشان را نشان دهند.  

سبک های مختلف را با یک دیگر ترکیب کنید!

حتما نباید برای چیدمان منزل خود از ساختار های متداول پیروی کنید.  بنابراین دل را به دریا بزنید و سبک های مختلف را با یک دیگر ترکیب کنید.  به عنوان مثال می توانید در طراحی دکوراسیون خود به صورت تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک استفاده کنید. مطمئنا از عمل خود پشیمان نخواهید شد و مجذوب خلق این فضای منحصر به فرد خواهید شد و از آن لذت خواهید برد.
 

دکوراسیون ساده


منتظر شما هستیم!

نظر شما چیست؟ دکوراسیون منزل شما ساده است؟ به چه نکاتی در طراحی آن توجه کرده اید؟ در قسمت نظرات کاربران تجربه خود را با ما مطرح کنید. همچنین جهت مشاهده طرح ها به صفحه محصولات مراجعه کنید و جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...