فرش سرمه ای هم نشینی با چه رنگ هایی را دوست دارد؟ - فرش زرین سیلک | تولید کننده فرش های ماشینی 1200 و 500 شانه

فرش سرمه ای هم نشینی با چه رنگ هایی را دوست دارد؟

مبل زرد و فرش سرمه ای

بخشی از خانواده های ایرانی علاقه ی زیادی به رنگ سرمه ای(سورمه ای) دارند، اما نمی دانند این رنگ چه ویژگی هایی دارد و باید با چه رنگ هایی ست شود تا زیبایی آن دوچندان شود. از طرفی اگر ترکیب رنگ ها رعایت نشود، مشکلات متعددی را ایجاد خواهد کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید تا موارد زیر را بررسی کنیم. 

 1. ویژگی های رنگ سرمه ای چیست؟ 
 2. در ترکیب زرد و سرمه ای خسیس باشید! 
 3. ترکیب کلاسیک سرمه ای و زرشکی چطور است؟ 
 4. آرامش رنگ سفید را از دست ندهید! 
 5. طوسی رنگ لوکس بودن است! 

 

1- ویژگی های رنگ سرمه ای چیست؟ 

این رنگ ویژگی های زیادی دارد، که موارد زیر تنها گوشه ای از آن است. 

 • رنگی شیک و با اصالت است. 
 • نشان دهنده ی قدرت و ثبات است  و اگر در فضایی استفاده شود، حس اطمینان به مخاطب القا می کند. 
 • رنگ خلاقیت و ایده پردازی است و اطمینان خاطر درونی را در مخاطب افزایش می هد. 
 • دوستداران این رنگ، اغلب افرادی باهوش، مستقل، مسئولیت پذیر، بشر دوست، صادق و درستکار هستند. 
 • در دسته ی رنگ های سرد قرار دارد. 
 • اگر بیش از حد در دکوراسیون خانه استفاده شود و رنگ های دیگر با آن ترکیب نشود، خودتان را خسته می کند و حوصله ی مهمانتان را سر می برد. 
 • اگر با رنگ های روشنی همچون سفید، طلایی، سبز، زرد و... ترکیب شود، می تواند بسیار چشم نواز باشد. 

 

2- در ترکیب زرد و سرمه ای خسیس باشید! 

فرش سرمه ای و مبل زرد

 

همیشه دو رنگ متضاد می توانند ترکیب رنگی خوبی را ایجاد کنند. زرد و سرمه ای در کنار هم ترکیب متضاد تیره و روشن را ایجاد می کنند و حسابی با هم ست می شوند. در ترکیب رنگ زرد، کمی خسیس باشید. زیرا این رنگ به تنهایی آنقدر جذاب و چشم نواز هست که به چشم بیاید و مخاطب را جذب کند. پس سعی کنید فقط بخشی از دکوراسیون را به زرد اختصاص دهید و چه بخشی مهم تر از مبلمان که اگر زرد باشد و فرش سرمه ای هم پهن باشد، جذابیت دکوراسیون شما را دو چندان می کنند. 

 

3- ترکیب کلاسیک سرمه ای و زرشکی چطور است؟ 

فرش سرمه ای و مبل زرشکی

 

اگر دوست دارید دکوراسیون کلاسیک داشته باشید به سراغ ترکیب سرمه ای و زرشکی بروید. این دو رنگ به خوبی می توانند با هم ترکیب شوند. 

می توانید فرشی سرمه ای پهن کنید و دورتا دور آن را با مبلمان زرشکی پر کنید. اگر روی مبل هایتان، کوسن های سرمه ای هم قرار دهید، ترکیب فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد. 

حال اگر وسایل تزئینی منزل را هم اغلب به رنگ سفید و مشکی در آورید و امشب مهمان داشته باشیدف با چشم هایی خیره روبرو خواهید شد. 

 

4 -آرامش رنگ سفید را از دست ندهید! 

همانطور که گفتیم ترکیب رنگ های متضاد همیشه جواب می دهد. سرمه ای و سفید هم از این قاعده مستثنی نیستند. روشنی و آرامش رنگ سفید، اگر در کنار تیرگی و  اصالت رنگ سرمه ای قرار گیرد، هارمونی فوق العاده جذابی را ایجاد خواهد کرد. 

 

5- طوسی رنگ لوکس بودن است! 

فرش سرمه ای و مبل طوسی
 

اگر به دنبال لوکس و مجلل بودن خانه ی خود هستید و به این سبک زندگی اهمیت زیادی می دهید، می توانید سرمه ای و طوسی را با هم ترکیب کنید. به طوری که ابتدا یکی از دیوارهای خود را طوسی کنید، سپس فرش سرمه ای رنگی را در وسط پهن کنید و در آخر کاناپه ای طوسی را دورتادور ان بچینید. 

 

ترکیب آخر(سخن آخر) 

اگر رنگ خاصی را با سرمه ای ترکیب کرده اید و خوب جواب گرفته اید و خودتان دوستش دارید، برای ما هم ارسال کنید تا آن را با دیگران به اشتراک بگذاریم. 

ارسال دیدگاه

منتظر شنیدن نقد ها و نظرات شما هستیم...